נדל"ן כמנוע צמיחה

הפוטנציאל הגדול הטמון בהשקעות נדל"ן גלוי לכולנו, אך עדיין רוב האנשים המעוניינים להשקיע בנדל"ן חוששים מהתהליך ולא תמיד יודעים כיצד להתחיל. הבנה של חוקי המשחק העיקריים ויתרונות ההשקעות בנדל"ן יכולה לשפר את המאזנים הכלכליים שלכם פלאים.

הכיוון: מעלה, מעלה, מעלה
על פי ניסיוננו, נדל"ן הוא העסק היחיד שנמצא כמעט תמיד במגמת עלייה. אם תסתכלו על שוק ההון, לדוגמא, לא תמצאו מניה שרק המשיכה לעלות למרות משברים ובעיות שונות. הסיבה לכך פשוטה: נדל"ן הוא מצרך בסיסי המספק מקום מגורים ועונה על צורך קיומי של מחייה, ואינו מותרות.

הרי משנה לשנה, יש יותר ויותר אנשים אשר צריכים קורת גג. גם אם ישנו משבר בתקופות מסוימות ונראה שמחירי הנדל"ן "מתרסקים", ההיסטוריה (וגם ההווה) מראים כי בתוך כ-5-10 שנים שלאחר המשבר, שוק הנדל"ן ימשיך לפרוח. מעבר לכך, ישנם מקומות בהם מחירי הנדל"ן נמצאים בעלייה מתמדת, משמעותית ורציפה. זה קורה כמעט בכל שוק, הן בישראל ובוודאי בחו"ל.

בעסקים בכלל ובנדל"ן בפרט, תמיד יהיה ה"חכמולוג" שינסה להוריד אתכם מעסקה – סביר להניח שמדובר במי שמעולם לא עשה עסקת נדל"ן בחייו. הוא יכול להיות מכר או קולגה לעבודה, ש"סתם" ינסה להוציא לכם את האוויר מהמפרשים. אלה עשויים להיות גם ההורים, האחים או בני הזוג שלכם, שקיים בהם חשש. הם ינסו להוריד אתכם מעסקת חייכם, מונעים על ידי רצון טוב. הם יכולים להיות הקרובים לכם ביותר, הם יכולים להיות – אתם בעצמכם! תמיד תהיינה בעיות, תמיד יהיו פחדים… אבל מי שלא ינסה לא יידע / לא יצליח / לא ירוויח / לא ייכשל – הכל נכון. בנדל"ן צריך פשוט לקפוץ למים!

שורה ארוכה של יתרונות
הניסיון מוכיח שרבים הצליחו להתעשר מנדל"ן באופן משמעותי.
ראשית, מדובר בתחום שקל להיכנס אליו ולהתמצא בו בקלות ובמהירות בהשוואה לתחומי השקעה אחרים.
בנוסף, מדובר בתחום סולידי (יחסית( אשר הפעולות בו לרוב הן בינוניות וארוכות טווח – זאת בניגוד, לדוגמא, למסחר יומי בבורסה. לכן התחום אינו מחייב עיסוק רב או מגע שוטף, לעיתים לתקופות ארוכות מאוד.

מנכס נדל"ן טוב ומניב ניתן לצפות לתשואות קבועות ללא השקעת זמן. לחלופין, בעסקה שנעשית ברכישה מוצלחת, אפשר לקוות לרווח נאה במועד המכירה.

נדל"ן, להבדיל מ"השקעה" בעסק, ברכב או בשוק ההון, תמיד ישאף לשמור ולהעלות את ערכו. לכן בעסקה של רכישת נדל"ן שנבדק ושנרכש באופן מושכל, קשה להפסיד. נדל"ן הוא אחד העסקים הבודדים שניתן לרכוש מכספי הבנק באמצעות הלוואות או משכנתא, בפעולה המכונה "מינוף". כך מתאפשר לבצע עסקאות בהיקף גדול הרבה יותר מהסכום שיש לנו בפועל.

בסופו של דבר, הרווח הינו נגזרת ישירה של גובה ההשקעה. מכאן, הרווחים מנדל"ן עשויים להיות גבוהים וחסרי פרופורציה לכספים שהושקעו על ידיכם או מצויים בכיסכם. עסקת נדל"ן טובה יכולה להכפיל ולשלש את הונכם האישי פי כמה וכמה, ובכך לשנות את חייכם.

נדל"ן הוא "אי של יציבות" בעולם ההשקעות. בעלות בנדל"ן תקנה לכם עוגן כלכלי, בין אם מדובר בעסקה ארוכת טווח לצורך הנבת תזרים חודשי קבוע ובין אם בהשקעה קצרת טווח להפקת רווחים מהירים מעסקה.

בניגוד לאמרה "מרבה נכסים מרבה דאגות", בישראל הנוכחית נעדיף להתמודד עם הדאגות שהנכסים יוצרים לנו, מאשר להתמודד עם דאגות – אך ללא נכסים.

אחת הדרכים להצליח בנדל"ן, למרות כל המגבלות,, היא להשקיע בחו"ל. חלק מהסיבות בגינן ישראלים רבים יוצאים להשקיע בנדל"ן מעבר לים הן עלויות נכסים נמוכות באופן יחסי שאינן מצריכות לקיחת מימון כגון משכנתא, כמו גם ענייני מיסוי.

בארצות הברית, לדוגמא, לאור מחירי כניסה אטרקטיביים בשוק שגדל באופן יציב ובריא כעשור לאחר המשבר, ניתן באפיקים מסוימים לרכוש נכסים בהון עצמי בלבד, ללא צורך במימון חיצוני. השקעות נדל"ן בחו"ל מחייבות הבנה של השווקים בהם מעוניינים לפעול, היכרות עם נציגים מקומיים והבנה של התמחור המקומי, כולל שיקולי מיסוי. לכן חשוב לפעול בהשקעות מעבר לים עם מומחים אשר מכירים את השוק המקומי ויכולים לייעץ או להוביל את ההשקעה המבוקשת.

ישנם "יועצים" רבים אשר פועלים מתוך אינטרסים נסתרים וללא שקיפות מלאה, ולרוב מי ש"משלם את המחיר" הוא המשקיע עצמו. על כן, חשוב להשקיע ולפעול אך ורק עם יועץ אשר מכיר את התחום, פעיל בו, דוגל בשקיפות מלאה, ולא פחות חשוב – הרווח שלו תלוי ברווח שלכם, ולא רק גובה סכום "ליווי" מראש.

למידע נוסף מלאו את הפרטים הבאים:

למידע נוסף מלאו את הפרטים הבאים:

"הפרסום מהווה הצגה תיאורטית וכללית בלבד, ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968 ("חוק ניירות ערך") וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד-1994 ("חוק השקעות משותפות")". משקיעים שיפנו ל-nvesto! ("החברה") על מנת להתעניין ולהשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ואישי אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. על כן, השקעה בליווי וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או חוק השקעות משותפות וכל חומר פרסומי אודות פרויקטים שמציגה החברה לא אושר על-ידי הרשות לניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. תנאי ההשקעה ופרטי העסקה המלאים ייחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, למספר מסויים של משקיעים פוטנציאליים (בהתאם להוראות חוק ניירות ערך) ורק המשקיעים המתאימים שיבחרו על-ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה והפועלים מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. משקיעים אשר החליטו להשקיע בפרויקט יעשו זאת על סמך בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה."

© כל הזכויות שמורות ל-investo המרכז הישראלי להשקעות בינלאומיות בע"מ

נגישות

הרשמו למועדון המשקיעים שלנו וקבלו את המדריך המלא להשקעות נדל"ן בחו"ל