מדוע להשקיע דווקא בנדל"ן

הפוטנציאל הגדול שטמון בהשקעות נדל"ן גלוי לכולנו, אך עדיין רוב האנשים שמעוניינים להשקיע בנדל"ן לא תמיד יודעים כיצד להתחיל.

על פי ניסיוננו, נדל"ן הוא העסק היחיד שנמצא כמעט תמיד במגמת עלייה. אם תסתכלו על שוק ההון, לדוגמא, לא תמצאו מניה שרק המשיכה לעלות למרות משברים ובעיות שונות. הסיבה לכך פשוטה: נדל"ן הוא מצרך בסיסי המספק מקום מגורים ועונה על צורך קיומי של מחייה, ואינו מותרות.

גם אם יש משבר בתקופות מסויימות ונראה שמחירי הנדל"ן "מתרסקים", הרי ההיסטוריה מראה (וגם ההווה) כי בתוך 5-10 שנים שלאחר המשבר, שוק הנדל"ן ימשיך לפרוח. מעבר לכך, ישנם מקומות (בכל שוק כמעט, הן בארץ ובוודאי בחו"ל) בהם מחירי הנדל"ן נמצאים בעלייה מתמדת, משמעותית ורציפה.

בעסקים בכלל ובנדל"ן בפרט, תמיד יהיה החכמולוג שינסה להוריד אתכם מעסקה (וסביר להניח שמדובר במי שמעולם לא עשה עסקת נדל"ן בחייו). בין אם הוא מכר או קולגה לעבודה שסתם ינסה להוציא את האוויר מהמפרשים, ובין אם ההורים, האחים או בני הזוג שקיים בהם חשש מנדל"ן וינסו (מרצון טוב) להוריד אתכם מעסקת חייכם. הם יכולים להיות הקרובים לכם ביותר, הם יכולים להיות – אתם בעצמכם! תמיד יהיו בעיות, תמיד יהיו פחדים… אבל! מי שלא ינסה לא ידע / לא יצליח / לא ירוויח / לא יכשל – הכל נכון. בנדל"ן צריך פשוט לקפוץ למים!

הניסיון מוכיח שרבים הצליחו להתעשר מנדל"ן באופן משמעותי. ראשית, מדובר בתחום שקל להיכנס אליו ולהתמצא בו בקלות ובמהירות, יחסית לתחומי השקעה אחרים. בנוסף, מדובר בתחום סולידי אשר הפעולות בו לרוב הן ארוכות טווח (בניגוד לדוגמא, למסחר יומי בבורסה) וכלל אינו מחייב תעסוקה או מגע, לעיתים לתקופות מאד ארוכות… מנכס טוב ומניב ניתן לצפות לתשואות קבועות ללא השקעת זמן. לחילופין, בעסקה שנעשית ברכישה טובה, ניתן לצפות לרווח נאה במועד במכירה. נדל"ן, להבדיל מ"השקעה" בעסק, רכב או שוק ההון, תמיד ישאף לשמור ולהעלות את ערכו ולכן  בעסקה של רכישת נדל"ן שנבדק ונרכש טוב – קשה להפסיד.    

נדל"ן הוא אחד העסקים הבודדים שניתן לרכוש מכספי הבנק באמצעות הלוואות או משכנתא (בפעולה המכונה "מינוף"), וכך ניתן לבצע עסקאות בהיקף יותר גדול ובהרבה יותר כסף מהסכום שיש לנו בפועל – ובסופו של דבר הרווח הינו נגזרת ישירה של גובה ההשקעה. מכאן, הרווחים מנדל"ן עשויים להיות גבוהים וחסרי פרופורציה לכספים שהושקעו על-ידיכם או כספים המצויים בכיסכם. עסקת נדל"ן טובה יכולה להכפיל ולשלש את הונכם האישי פי כמה וכמה, ולשנות את חייכם.

נדל"ן הוא "אי של יציבות" בעולם ההשקעות. בעלות בנדל"ן תקנה לך עוגן כלכלי בין אם מדובר בעסקה ארוכת טווח לצורך הנבת תזרים חודשי קבוע, ובין אם השקעה קצרת טווח להפקת רווחים מהירים מעסקה. בניגוד לאימרה "מרבה נכסים מרבה דאגות", בישראל של 2018 נעדיף להתמודד עם הדאגות שהנכסים יוצרים לנו, מאשר להתמודד עם דאגות – אך ללא נכסים.

אחת הדרכים להצליח בנדל"ן למרות כל המגבלות היא להשקיע בחו"ל. חלק מהסיבות בגינן ישראלים רבים מאד יוצאים להשקיע בנדל"ן מעבר לים הן בעיקר עלויות נכסים נמוכות (באופן יחסי) שאינן מצריכות לקיחת מימון כגון משכנתא, וכן ענייני מיסוי. בארה"ב, לדוגמא, לאור מחירי כניסה אטרקטיביים בשוק שגדל באופן יציב ובריא (עשור לאחר המשבר), ניתן באפיקים מסויימים לרכוש נכסים בהון עצמי בלבד, ללא צורך במימון חיצוני.

למידע נוסף מלאו את הפרטים הבאים:

למידע נוסף מלאו את הפרטים הבאים:

"הפרסום מהווה הצגה תיאורטית וכללית בלבד, ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968 ("חוק ניירות ערך") וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד-1994 ("חוק השקעות משותפות")". משקיעים שיפנו ל-nvesto! ("החברה") על מנת להתעניין ולהשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ואישי אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. על כן, השקעה בליווי וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או חוק השקעות משותפות וכל חומר פרסומי אודות פרויקטים שמציגה החברה לא אושר על-ידי הרשות לניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. תנאי ההשקעה ופרטי העסקה המלאים ייחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, למספר מסויים של משקיעים פוטנציאליים (בהתאם להוראות חוק ניירות ערך) ורק המשקיעים המתאימים שיבחרו על-ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה והפועלים מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. משקיעים אשר החליטו להשקיע בפרויקט יעשו זאת על סמך בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה."

© כל הזכויות שמורות ל-investo המרכז הישראלי להשקעות בינלאומיות בע"מ

נגישות

הרשמו למועדון המשקיעים שלנו וקבלו את המדריך המלא להשקעות נדל"ן בחו"ל